REGULAMIN RAJDU


Lokalna Organizacja Turystyczna “Centralny Łuk Turystyczny” z siedzibą w Łęczycy oraz stowarzyszone w nim gminy, również gmina Kłodawa zapraszają na rajd

"Od Piątku do Soboty na Łódzkim Szlaku Konnym - rajd dla dziennikarzy i turystów".

Rajd "Od Piątku do Soboty na Łódzkim Szlaku Konnym - rajd dla dziennikarzy i turystów" planowany jest na dzień 3 czerwca 2017 r.

Osoby do zbierania zgłoszeń: Aleksandra Kamińska - zgłoszenia na kajaki - kom. 695261986 Jacek Ziółkowski - zgłoszenia na rowery - kom. 510104937 Janusz Jankowski - zgłoszenia do rajdu konnego (wagonetka) - kom. 609197467 Rajd przeprowadzony będzie w godz.9.30 - spotkanie przy pomniku Środka Polski w Piątku, godz. 12.30 - postój i poczęstunek w Orłowie, zakończenie rajdu w Sobocie. Dla chętnych przejazd do Walewic. Rajd jest bezpłatny, dofinansowany ze środków Województwa Łódzkiego. Pozdrawiam Janusz Jankowski Prezes LOT CŁT

Izabela Nowak Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie ul. Dąbska 17, 62-650 Kłodawa 63 2730622 wew.111

 

 


Innowacyjny projekt SOLNYCH CYKLISTÓW pod roboczą nazwą:

„SENIORZY Z KSIĄŻKĄ DLA SENIORÓW”.

Projekt zakłada dostarczanie rowerami z kłodawskiej Biblioteki Publicznej zamówionych przez seniorów książek - bezpośrednio pod wskazany przez nich adres. Zachęcamy do rozwoju czytelnictwa i chętnych do współpracy prosimy zgłaszać w naszej Bibliotece tel. 63 273 17 02. SOLNI CYKLIŚCI istnieją już prawie 5 lat i powyższa propozycja będzie 437 projektem naszego Klubu. Rozpropagowanie nowej akcji da nam szansę do szybkiego wystartowania z jej realizacją, a czegoś takiego nikt w środkowej Polsce jeszcze nie robił. Czy w gminie Kłodawa uda się to wykonać ?

Pomysłodawca: Włodzimierz Kowalczyk UWAGA ! Ostrzeżenie dla kierowców i rowerzystów.

Kilka dni temu podczas samotnego przejazdu kłodawskiego rowerzysty zdarzył się wypadek. Rowerzysta zasłabł podczas jazdy na otwartym terenie i przewrócił się do przydrożnego płytkiego rowu. Leżał tam dłuższy czas, tuż przy asfaltowej drodze. W tym czasie przejeżdżało tamtędy na pewno wiele samochodów i nikt się nie zatrzymał (!?), a leżący rowerzysta był ubrany w żółtą odblaskową kurtkę i rower miał włączone światła. O szarej godzinie przejeżdżał akurat tamtędy SOLNY CYKLISTA. Zastał on poszkodowanego rowerzystę już stojącego w rowie i dzwoniącego telefonem komórkowym do swojej rodziny po pomoc. Skończyło się dobrze, ale czas na wnioski i prośby.

My ROWERZYŚCI PROSIMY KIEROWCÓW SAMOCHODÓW i motocykli aby zwracali uwagę na pobocza i udzielali pomocy w takich przypadkach j.w. Jednocześnie UPRASZA SIĘ ROWERZYSTÓW aby swoje WYCIECZKI organizowali w KILKUOSOBOWYCH GRUPACH, gdyż samotna jazda - szczególnie przy np. dolegliwościach sercowych – może źle się skończyć. JAZDA ROWEREM ŁĄCZY POKOLENIA i w małej grupie dobrze jeździ się starszym z młodszymi cyklistami.

Tekst: (wjk)