2 listopada 2017

VI ZADUSZKI ROWEROWE Solnych Cyklistów

Zapraszamy do przejazdu na trasach: dla młodzieży > Chodów – Przedecz - Józefowo oraz dla seniorów > Kłodawa – Przedecz – Józefowo – Dębina.

Na wielu grobach zapalimy znicze i prosimy o ich zabranie ze sobą.

Zbiórka w Kłodawie o godz.14.oo przed kościołem parafialnym - epitafium płk.Byszewskiego , a w Chodowie koordynatorem przejazdu będzie kol. Lech Sakwa.

Pomysłodawcy: Włodzimierz Kowalczyk i Lech Sakwa


OGŁOSZENIA klubowe na KONIEC JESIENI 2017.

Propozycje:

(537) > 14 października > udział w spektaklu teatralnym „ŚLUBY PANIEŃSKIE” > informacje logistyczne (do 11 października!) u kol. Włodka starszego.

(538) > 15 października > wyjazd rowerami do Brdowa na 5 Rowerowy rajd im. Poli Negri. Wyjazd sprzed Biblioteki o godz. 12.12, a powrót ok.godz.17.30

(539) > 21 października > kolejne Modlitwy Ekumeniczne na cmentarzu ewangelickim w Zawadce Starej > organizator: kol.Adam Maliński.

(540) > 2 listopada > VI ZADUSZKI ROWEROWE. Uzgodnienia tras przejazdów i składów delegacji będą ustalane podczas Modlitw Ekumenicznych.

(541) > 11 listopada > VI Rowerowy Rajd Niepodległości. Oczekiwane są zgłoszenia chętnych do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

(542) > 14 grudnia > Spotkanie Mikołajkowo – Urodzinowo – Opłatkowe dla wszystkich chętnych Klubowiczów. W Bibliotece w godz.: 9.30 – 12.oo Podczas będzie także przyjmowane od Klubowiczów propozycje zorganizowania różnych wydarzeń . Zrobimy to co sami przygotujemy i sprawiedliwie podzielimy się pracami organizacyjnymi.

(543) > W I dekadzie grudnia może odbyć się w Chodowie – z inicjatywy naszego kolegi Lecha Sakwy – mecz w warcaby: SOLNI CYKLIŚCI kontra Młodzieżowy Mistrz Wielkopolski. Szczegóły logistyczne podamy wkrótce.

Mamy szanse zrealizować w 2017 roku aż 113 różnych

wydarzeń klubowych, a ile ich będzie w roku 2018

to zależy tylko od nas!


Uwaga SOLNI CYKLIŚCI !

4 października 2017 proponujemy wszystkim chętnym Klubowiczom „SPOTKANIE na ZAKOŃCZENIE SEZONU ROWEROWEGO”

W sprawie szczegółów organizacyjnych należy pilnie skontaktować się z organizatorką imprezy kol.Janką Gniadkiewicz > nr tel. 781 059 305.


 

 


 

I > 9 lipca (niedziela) spontaniczna grupa Solnych Cyklistów proponuje zrealizowanie kolejnej Rowerowej Pielgrzymki do Brdowa na Odpust MB Zwycięskiej. Chętni zbierają się przy kłodawskiej bibliotece i startują o godz. 9.oo. Inicjatorami są: Janka i Janusz. Zapraszamy.

II > 15 lipca (sobota) SOLNI CYKLIŚCI będą mieli możliwość przejechania rowerami w asyście honorowej z naszym młodym artystą z Białorusi na krótkiej trasie z Kłodawy do Przedcza. Zbiórka chętnych do udziału w tym wydarzeniu o godz. 9.oo przy kłodawskiej Bibliotece w ZAUŁKU SOLNYCH CYKLISTÓW pod 13-tką. Zapraszamy przy bezdeszczowej pogodzie.


Wszyscy Klubowicze oraz Sympatycy SOLNYCH CYKLISTÓW proszeni są szczególnie o udział w specjalnym Spotkaniu muzycznym 14 lipca w GOK Kłodawa. Oprócz możliwości poznania bliżej naszego młodego artysty będzie można posłuchać krótkiej historii tej znajomości i obejrzeć fotoreportaż z Białorusi sprzed 2 lat.

 

 


  REGULAMIN RAJDU


Lokalna Organizacja Turystyczna “Centralny Łuk Turystyczny” z siedzibą w Łęczycy oraz stowarzyszone w nim gminy, również gmina Kłodawa zapraszają na rajd

"Od Piątku do Soboty na Łódzkim Szlaku Konnym - rajd dla dziennikarzy i turystów".

Rajd "Od Piątku do Soboty na Łódzkim Szlaku Konnym - rajd dla dziennikarzy i turystów" planowany jest na dzień 3 czerwca 2017 r.

Osoby do zbierania zgłoszeń: Aleksandra Kamińska - zgłoszenia na kajaki - kom. 695261986 Jacek Ziółkowski - zgłoszenia na rowery - kom. 510104937 Janusz Jankowski - zgłoszenia do rajdu konnego (wagonetka) - kom. 609197467 Rajd przeprowadzony będzie w godz.9.30 - spotkanie przy pomniku Środka Polski w Piątku, godz. 12.30 - postój i poczęstunek w Orłowie, zakończenie rajdu w Sobocie. Dla chętnych przejazd do Walewic. Rajd jest bezpłatny, dofinansowany ze środków Województwa Łódzkiego. Pozdrawiam Janusz Jankowski Prezes LOT CŁT

Izabela Nowak Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie ul. Dąbska 17, 62-650 Kłodawa 63 2730622 wew.111

 

 


Innowacyjny projekt SOLNYCH CYKLISTÓW pod roboczą nazwą:

„SENIORZY Z KSIĄŻKĄ DLA SENIORÓW”.

Projekt zakłada dostarczanie rowerami z kłodawskiej Biblioteki Publicznej zamówionych przez seniorów książek - bezpośrednio pod wskazany przez nich adres. Zachęcamy do rozwoju czytelnictwa i chętnych do współpracy prosimy zgłaszać w naszej Bibliotece tel. 63 273 17 02. SOLNI CYKLIŚCI istnieją już prawie 5 lat i powyższa propozycja będzie 437 projektem naszego Klubu. Rozpropagowanie nowej akcji da nam szansę do szybkiego wystartowania z jej realizacją, a czegoś takiego nikt w środkowej Polsce jeszcze nie robił. Czy w gminie Kłodawa uda się to wykonać ?

Pomysłodawca: Włodzimierz Kowalczyk UWAGA ! Ostrzeżenie dla kierowców i rowerzystów.

Kilka dni temu podczas samotnego przejazdu kłodawskiego rowerzysty zdarzył się wypadek. Rowerzysta zasłabł podczas jazdy na otwartym terenie i przewrócił się do przydrożnego płytkiego rowu. Leżał tam dłuższy czas, tuż przy asfaltowej drodze. W tym czasie przejeżdżało tamtędy na pewno wiele samochodów i nikt się nie zatrzymał (!?), a leżący rowerzysta był ubrany w żółtą odblaskową kurtkę i rower miał włączone światła. O szarej godzinie przejeżdżał akurat tamtędy SOLNY CYKLISTA. Zastał on poszkodowanego rowerzystę już stojącego w rowie i dzwoniącego telefonem komórkowym do swojej rodziny po pomoc. Skończyło się dobrze, ale czas na wnioski i prośby.

My ROWERZYŚCI PROSIMY KIEROWCÓW SAMOCHODÓW i motocykli aby zwracali uwagę na pobocza i udzielali pomocy w takich przypadkach j.w. Jednocześnie UPRASZA SIĘ ROWERZYSTÓW aby swoje WYCIECZKI organizowali w KILKUOSOBOWYCH GRUPACH, gdyż samotna jazda - szczególnie przy np. dolegliwościach sercowych – może źle się skończyć. JAZDA ROWEREM ŁĄCZY POKOLENIA i w małej grupie dobrze jeździ się starszym z młodszymi cyklistami.

Tekst: (wjk)