Za datę powstania Kłodawskiego Klubu Cyklistów można przyjąć datę pierwszego spotkania jego członków, które odbyło się 2 maja 2012 w murach Biblioteki Publicznej w Kłodawie.

 

Inicjatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Pan dr Włodzimierz Kowalczyk, który jeżdżąc rowerem przemierzył spory kawałek Polski jak i Europy. Odbył między innymi rowerową pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Camino de Santiago bo często po hiszpańsku tak nazywana jest Droga Św. Jakuba wiedzie do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków.

Celem działalności Klubu jest promowanie turystyki rowerowej oraz sportu rowerowego jako sposobu na przyjemne spędzanie wolnego czasu , propagowanie aktywnych form wypoczynku , wspieranie inicjatyw proekologicznych oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Miasta i Gminy Kłodawa w kraju i poza jego granicami.

Na dzień dzisiejszy Klub liczy około 30 członków. Członkiem Klubu może zostać każda osoba fizyczna po wypełnieniu deklaracji członkowskiej .

Zachęcamy sympatyków zdrowego i przyjemnego spędzania wolnych chwil na łonie natury do przyłączenia się do nas. Jeszcze w tym roku planujemy zrealizować kilka imprez rowerowych.

opracował: Adam Maćkowiak,  foto: Tadeusz Zięba